Auto Trade Ayarları

Zarar Durdur Ayarları

1389 views 6

Paratica Takip eden Stop

Paratica Takip eden Stop Ayarları

1. Bu menüden istediğiniz pariteye özel zarar durdur ayarı yapabilirsiniz. Her paritede aynı zarar durdur ayarını kullanmak istiyorum diyorsanız bu menüyü kullanmanıza ihtiyaç yoktur.
2. Zarar durdur özelliğini kullanmak istemiyorsanız pasif yapabilirsiniz. Kullanmak istiyorsanız aktif yaptıktan sonra aşağıdaki ayarları düzenlemeniz gerekli.
3. Hesaplama yöntemi olarak hangisini kullanmak istiyorsanız buradan seçim yapabilirsiniz. Detaylar:

Yüzde: Zarar durdur olarak sadece yüzde kullanmak istiyorsanız burayı seçmelisiniz. Örnek olarak %3 zarar durdur derseniz %3 zararda işlem kapanır.
Günlük ATR: Zarar durdur yüzdesi olarak ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini kullanmak istiyorsanız bunu seçmelisiniz. Bknz: ATR Nedir?
Max (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha büyük yüzdeye sahip ise zarar durdur yüzdesi olarak belirlenir.
Min (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha küçük yüzdeye sahip ise zarar durdur yüzdesi olarak belirlenir.
Mix (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini toplayıp ikiye bölerek yeni bir değer oluşturur. Oluşturulan bu yeni değer zarar durdur yüzdesi olarak belirlenir

5. Zarar durdur olarak belirlemek istediğiniz yüzdeyi buraya girmelisiniz.
6. Günlük grafikteki ATR değerini bir değer ile çarpıp yeni bir ATR değeri oluşturabilirsiniz. ATR kullanmak istemiyorsanız yukarıdan hesaplama yöntemi olarak “Yüzde” seçmelisiniz. (ATR çarpanı olarak genellikle 0,618 değeri kullanılır).
7. Yapılan ayar değişikliklerini istediğiniz pariteye uygulayıp istemediğiniz pariteye ise uygulamayabilirsiniz.

Not: Son olarak yapılan ayar değişikliklerini kaydetmek için “Değişiklikleri Paritelere Uygula” butonuna tıklamalısınız.

Was this helpful?