Genel

Yatırımcıya Altın Tavsiyeler

2005 views 68

Botunuzu ve Algoritmanızın Başarısını Takip Edin

Hangi algoritmayı kullanırsanız kullanın veya hangi uzmanı takip ediyorsanız edin uzun süreli kendi halinde bırakmayın. Telegram bildirimlerinizi mutlaka açık tutun ve belirli dönemlerde mutlaka botunuzu ve pozisyonları gözlemleyin. Kripto para piyasasında çok başarılı stratejilerin bile bazen terste kalabildiğini ve başarısız olabildiğini unutmayın


Beklentilerinizi Kontrol Altında Tutun

Algoritmanız ile oluşturduğunuz botu sürekli olarak çok kazançlı işlemler yapabilecek bir araç olarak görmekten kaçının. Piyasa size her zaman yüksek kazançlar vermeyebilir. Piyasa şartlarına uyumlu olarak algoritmanızın başarısı oranında kazanç elde edebileceğinizi unutmayın.


Manuel İşlem Yapacaksanız Farklı Bir hesap Kullanın

Auto trade için kullandığınız hesap ile manuel işlemlerde kullandığınız hesabın farklı olmasına özen gösterin. Bu bir zorunluluk değil ancak borsaların API ile emirlerin iletilmesi ile ilgili kurgusu gereği manuel gerçekleştirdiğiniz işlemler ile botunuz tarafından gerçekleştirilen işlemlerin birbirine karışabileceği ihtimalini unutmayın.

Eğer aynı hesabı kullanmaya devam etmek istiyorsanız HODL ettiğiniz veya kendiniz manuel işlem yaptığınız pariteleri Auto Trade için portföyünüzden çıkartın. (Paratica ‘Portföy Ayarları’ menüsünden yapabilirsiniz)


Binance Borsasında Auto Trade Yapıyorsanız Komisyonlar İçin Mutlaka BNB Bulundurun

Auto Trade de emirler ile birlikte parite için alınacak veya satılacak adetler de gönderilmektedir. Alım satım komisyonları olarak ilgili parite üzerinden komisyonların alınması gönderilen emirlerde sıkıntıya sebep olabilmektedir. Bu nedenle hesabınızda komisyonlar için BNB kullanıldığından ve yeterli miktarda BNB kaldığından emin olmalısınız.


Temel Düzeyde de Olsa Teknik Analiz Öğrenin

Mutlaka kendi trade stratejinizi ve algoritmanızı geliştirmeye çalışın. Bunun için temel düzeyde de olsa teknik analiz öğrenin. Paratica tarafından düzenlenen ‘AlgoTrade Eğitim Atölyesi’ ücretsiz derslerimize mutlaka katılın. Bu eğitimlerde temel seviye teknik analiz ve bunların algoritmasının oluşturulması anlatılmaktadır.


Uzman Takibi Yapıyorsanız Sanal İşlem Başarısını Gözlemleyin

Paratica üzerindeki uzman sanallarının uzman stratejisinin başarısını gösteren bir araç olduğunu ve takip ettiğinizde onların sanal işlemlerini kopyalamadığınızı, stratejisini kopyaladığınızı unutmayın. Bir uzmanı takip ediyorsanız ara ara sanal işlemlerdeki başarısını izleyerek aksiyon alın.


Trendin Tersi Yönde İşlem Yapmayın

Stratejinizi oluştururken trendin tersi yönünde değil trend yönünde işlem açacak şekilde oluşturun.


Kötü Piyasa Şartlarında İşlem Yapmayın

Stratejinizi piyasa şartlarına göre çalışacak şekilde oluşturun. Algoritmanıza kötü şartlarda işlem yapmamasını sağlayacak parametreler ekleyin veya bu dönemlerde botunuzu kapalı tutun. Unutulmamalıdır bu piyasa ani düşüş ve yükselişlerin sıkça yaşanabildiği bir piyasadır.


Baz Para Biriminizi Arttırmaya Çalışın

Baz paranın ne olduğu iyi anlaşılmalıdır. Baz para miktarı artırılmak istenen para birimidir.(BTC paritesinde işlem yapıyorsanız baz paranız BTC dir.). BTC miktarınız artarken USD değerinin düşmesinin başarısızlık olmadığı unutulmamalıdır.

Yardımcı oldu mu?