Auto Trade Ayarları

Takip Eden Stop

1314 views 7

Paratica Takip Eden Stop Sekmesi

Paratica Takip Eden Stop Ayarları

1. Bu menüden istediğiniz pariteye özel takip eden stop ayarı yapabilirsiniz. Her paritede aynı takip eden stop ayarını kullanmak istiyorum diyorsanız bu menüyü kullanmanıza ihtiyaç yoktur.
2. Takip eden stop özelliğini kullanmak istemiyorsanız pasif yapabilirsiniz. Kullanmak istiyorsanız aktif yaptıktan sonra aşağıdaki ayarları düzenlemeniz gerekli.
3Kar Al menüsünde ayarlarınızı yaptıktan sonra takip eden stopun hangi kar al seviyesinden sonra aktif olması gerektiğini seçmelisiniz.
4. Hesaplama yöntemi olarak hangisini kullanmak istiyorsanız buradan seçim yapabilirsiniz. Detaylar:

Kar Al Hesaplama Yöntemi

Kar Al Hesaplama Yöntemi

Yüzde: Kar al olarak sadece yüzde kullanmak istiyorsanız burayı seçmelisiniz
Günlük ATR: Kar al yüzdesi olarak ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini kullanmak istiyorsanız bunu seçmelisiniz. Bknz: ATR Nedir?
Max (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha büyük yüzdeye sahip ise kar al yüzdesi olarak belirlenir.
Min (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha küçük yüzdeye sahip ise kar al yüzdesi olarak belirlenir.
Mix (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini toplayıp ikiye bölerek yeni bir değer oluşturur. Oluşturulan bu yeni değer kar al yüzdesi olarak belirlenir.

5. İstediğiniz takip eden stop yüzdesini buraya girmelisiniz.
6. Günlük grafikteki ATR değerini bir değer ile çarpıp yeni bir ATR değeri oluşturabilirsiniz. ATR kullanmak istemiyorsanız yukarıdan Takip Mesafesi Hesaplama Yöntemi olarak “Yüzde” seçmelisiniz. (ATR çarpanı olarak genellikle 0,618 değeri kullanılır).
7. Yapılan ayar değişikliklerini istediğiniz pariteye uygulayıp istemediğiniz pariteye ise uygulamayabilirsiniz.

*Son olarak yapılan ayar değişikliklerini kaydetmek için “Değişiklikleri Paritelere Uygula” butonuna tıklamalısınız.

Yardımcı oldu mu?