Auto Trade Ayarları

Kar Al Ayarları

1527 views 6

Paratica Kar Al Ayarları

Paratica Kar Al Ayarları

1. Bu menüden istediğiniz pariteye özel kar al ayarı yapabilirsiniz. Her paritede aynı kar al ayarını kullanmak istiyorum diyorsanız bu menüyü kullanmanıza ihtiyaç yoktur.
2. Kar al özelliğini kullanmak istemiyorsanız pasif yapabilirsiniz. Kullanmak istiyorsanız aktif yaptıktan sonra aşağıdaki ayarları düzenlemeniz gerekli.
3. Hesaplama yöntemi olarak hangisini kullanmak istiyorsanız buradan seçim yapabilirsiniz. Detaylar:

Paratica Kar Al Ayarları Hesaplama Yöntemi

Paratica Kar Al Ayarları Hesaplama Yöntemi

Yüzde: Kar al olarak sadece yüzde kullanmak istiyorsanız burayı seçmelisiniz
Günlük ATR: Kar al yüzdesi olarak ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini kullanmak istiyorsanız bunu seçmelisiniz. Bknz: ATR Nedir?
Max (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha büyük yüzdeye sahip ise kar al yüzdesi olarak belirlenir.
Min (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini karşılaştırır. Bu iki değerden hangisi daha küçük yüzdeye sahip ise kar al yüzdesi olarak belirlenir.
Mix (ATR, Percent): Sisteme girdiğiniz yüzde değeri ile ilgili kripto paranın günlük grafikteki ATR değerini toplayıp ikiye bölerek yeni bir değer oluşturur. Oluşturulan bu yeni değer kar al yüzdesi olarak belirlenir.

4. Gireceğiniz kar al yüzdeleri büyüyerek devam etmeli. Yani, Kar Al 1 < Kar Al 2 < Kar Al 3 < Kar Al 4 < Kar Al 5 (Örnek %1, %5, %10, %20, %30). Ayrıca yüzde ayarının hemen altında günlük grafikteki ATR değerini bir değer ile çarpıp yeni bir ATR değeri oluşturabilirsiniz. ATR kullanmak istemiyorsanız yukarıdan hesaplama yöntemi olarak “Yüzde” seçmelisiniz. (ATR çarpanı olarak genellikle 0,618 değeri kullanılır).
5. Minimum Kar Al seviyesi olarak hangi kar al seviyesini belirlerseniz ilgili kripto para o seviyeye ulaşmadan asla satılmaz. Strateji Tasarımcısında satış kuralları geçerli olsa dahi eğer Minimum Kar Al Seviyesine ulaşılmamış ise pozisyon tutulmaya devam edilir. Ta ki belirlenen Minimum Kar Al seviyesine ulaşana dek. Bu yüzden bu ayar dikkatli kullanılmalıdır. Kullanmak istemiyorsanız pasif yapınız.
6. Maksimum Kar Al seviyesi olarak hangi kar al seviyesini belirlerseniz ilgili kripto para o seviyeye ulaşır ulaşmaz ne olursa olsun satılır. Kullanmak istemiyorsanız pasif yapınız.
7. Yapılan ayar değişikliklerini istediğiniz pariteye uygulayıp istemediğiniz pariteye ise uygulamayabilirsiniz.

*Son olarak yapılan ayar değişikliklerini kaydetmek için “Değişiklikleri Paritelere Uygula” butonuna tıklamalısınız.

Yardımcı oldu mu?