Auto Trade Ayarları

Bütçe Ayarları

975 views 7

Bütçe Ayarları sayfası ile farklı paritelerdeki (BTC, BNB, ETH ve USDT ) fonunuzun ayrı ayrı ne kadarlık kısmı ile kaç eşzamanlı işleme gireceğini belirleyebilirsiniz. 

Paratica Bütçe Ayarları

Paratica Bütçe Ayarları

Ayar yapmak istediğiniz paritenin;

Fon Miktarı Tipi satırında ilgili varlığınıza koyacağınız limit tipini miktar veya yüzde tiplerine göre seçebilirsiniz.

Miktar/Yüzde satırında seçtiğiniz limit tipine göre ilgili varlığınıza koyacağınız limit rakamını belirleyebilirsiniz. 

Eş Zamanlı Pozisyon Sayısı satırına Paratica’nın ilgili paritede eşzamanlı maksimum kaç işleme izin vermesini istediğinizi yazmalısınız.

Fon Miktarı Tipi eğer “Belirli … Tutarı” şeklinde seçili ise Belirli Tutar alanına ilgili paritede blokeli olmayan ve aktif işlem yapılmasını istediğiniz tutarın bakiyesini yazmalısınız.

Paratica Bütçe Ayarları - 2

Paratica Bütçe Ayarları – 2

…Pariteleri için Eşzamanlı Pozisyon Sayısı alanına ise ilgili miktar ile kaç parçalı işleme girmesini istiyorsanız onu yazmalısınız.

Eğer Fon Miktarı Tipi alanını “Toplam Varlığımın Yüzdesi” şeklinde seçerseniz sadece o pariteyi değil alt pariteler ile birlikte tüm varlığınızı düşünmeli ve ilgili paritedeki blokeli olmayan ve aktif işlem yapılmasını istediğiniz tutarın oplam varlığınız içindeki oranını yazmalısınız.

Paratica Bütçe Ayarları - 3

Paratica Bütçe Ayarları – 3

 

ÖRNEK :

Paratica hesabınız için 1 BTC lik paket satın aldınız ve toplam varlığınız 0,8 BTC diyelim. Bu 0,8 BTC’nin 0,4 ü boşta BTC olarak blokesiz durmakta ve diğer 0,4 ü de altcoinlerde varsayarsak siz BTC paritesinde işlem yapmak istediğinizde yüzde kısmına %50 ve eş zamanlı pozisyon sayısına da pozisyon başına kaç BTC ile işlem açmasını istiyorsanız onu yazmanız gerekiyor. 4 işlem derseniz her pozisyon 0,1 ile açılır. Bakiyeniz değiştikçe de bu değişir. Paratica diğer altcoinlerinize dokunmaz.

Eğer 1BTC lik paket satın aldınız ve toplam fonunuz 1,5BTC ise paratica bunun 1 BTC sini %100 kabul eder. Elinizde 0,4 BTC blokesiz BTC olarak duruyor ve diğer 1,1 BTC lik fonunuz da altcoinlerde ise 1 BTC üzerinden %40 ve eş zamanlı fona da yine pozisyon başına kaç BTC ile işlem açmasını istiyorsanız onu yazmanız gerekir. 4 yaparsanız yine 0,1 BTC lik ilemler açar.

Hem BTC ile hem de ETH,BNB veya USDT ile işlem açmak istediğinizde de yine bu kurala göre yüzdelerini veya sabit tutarlarını yazmanız gerekir

Yardımcı oldu mu?