Yatırımcılar İçin Öneriler

Uzmanların “Başarı Oranı” ve “Karlılık” Puanları Tam Olarak Neyi İfade Ediyor?

Uzmanlar sayfasındaki “Başarı Oranı” son 10 günde karlı sonuçlanan sanal pozisyonların yine son 10 günde kapanan tüm sanal pozisyonlara oranını ifade etmektedir.

“Karlılık” ise yine son 10 gündeki sanal pozisyonların alt alta matematiksel toplamını ifade etmektedir.

Bende Gözüken İşlem Uzmanda Gözükmüyor ya da Uzmanda Gözüken İşlem Bende Gözükmüyor. Bunun Sebebi Nedir?

Otomatik trade yapabilmeniz için Paratica bir strateji setine ihtiyaç duymakta. Yani bir stratejiniz yoksa Paratica üzerinde Auto Trade yapamazsınız. Bunu kendiniz yapmayıp başarılı gördüğünüz ve paratica üzerinde uzman statüsünde olan sizin gibi diğer kullanıcıların ayar setlerini kopyalayarak edinebilirsiniz. Uzman takip ettiğinizde onun ayar setini kopyalayıp BAĞIMSIZ sisteminiz ile Auto Trade yaparsınız.

Uzman sayfasında gördüğünüz SANAL işlemler uzmanların stratejilerinin başarılı olup olmadığını göstermek amacıyla oluşturulmuş bir simülasyon ve tamamen bağımsız çalışır.

Uzman sanal işlemleri ile sizin işlemler neden farklı olur. Sonuçta onun pozisyonlarına girmeseniz bile benzer bir strateji setine sahipsiniz. Sebebi şunlar olabilir;

1- Paratica’nın temel kurallarından biri bir parite için açık bir pozisyon varsa aynı pariteden yeni pozisyon açma şeklinde. Buna göre uzman sanalında daha önceden açılmış aynı paritede pozisyon olabilir. O paritede ilgili strateji setine göre tekrar fırsat olsa da girmez. Ancak sizin ayar setiniz de aynı anda fırsat görebilir ve sizin hesabınız müsaitse işleme girer

2- Uzmandan bağımsız olarak belirlediğiniz Portföy Ayarları ile bazı paritelerin seçimini kaldırmış olabilirsiniz. Bu durumda da işleme kapalı olan paritelerde işlem açmayacaktır.

3- Bütçe ayarlarınızda belirlediğiniz eş zamanlı işlem sayısını aştığınızda yeni işlem açmayacaktır

Paratica’da Kayıtlı API Bilgilerimi Borsa Üzerinden Silersem Ne Olur?

Paratica’ya kayıtlı API bilgileriniz premium servisinizin sonlanması ile silinmektedir. Paratica üyeliğiniz devam ederken,  borsa hesabınızda Paratica’ya bağlamış olduğunuz API’yi silmeniz veya yetkilerini kaldırmanız halinde ise, sistem güvenliği ve kullanıcı güvenliğini sağlamak amacıyla Paratica servisleri tarafından robot durumunuz devre dışı bırakılmaktadır. Dolayısıyla, borsa hesabınızda Paratica’ya tanımlamış olduğunuz API bilgilerine müdahele ederken Paratica botunuzun durumunu da kontrol etmenizde fayda bulunmaktadır.